ZRĘBKI DRZEWNE

Zrębki — cząstki drewna o wymiarach mieszczących się w granicach od kilku milimetrów do kilkunastu centymetrów, powstające w wyniku rozdrabniania drewna za pomocą maszyn zrębkujących. W zależności od gatunku drewna, wymiarów i jakości zrębki mogą stanowić surowiec do produkcji pelletu, brykietu, płyt wiórowych, pilśniowych, celulozy, do ekstrakcji żywicy i garbników. Zrębki można barwić, co wykorzystuje się do ozdabiania terenów zieleni, ogrodów, skwerów i rabat kwiatowych. Zabezpieczają przed chwastami. Zapobiegają przesuszaniu gleby i zapewniają jej właściwe napowietrzenie. Chronią glebę przed niską lub wysoką temperaturą i jej wahaniami. Surowcami do produkcji zrębków są przede wszystkim odpady z przemysłu tartacznego i leśnego. Ich jakość i wartość opałowa zależna jest od pochodzenia i sposobu składowania surowca.

TROCINY DRZEWNE

Trociny – drobne wióry, powstające jako odpady obróbki drewna: cięcia, strugania, toczenia itp. stanowią około 10% drewna przerabianego w tartakach. Trociny stosowane są do produkcji pelletów, brykietów i wsporników do palet, a także jako ściółka dla drobiu. Poziom wilgotności trocin jest zróżnicowany i waha się w przedziałach 5% -15% suchych trocin stolarskich i 35%-65% mokrych trocin z niedawno ściętego drzewa.

KORA SOSNOWA

Kora sosnowa - jest materiałem do ściółkowania, powszechnie stosowanym w ogrodach. Charakteryzuje się estetycznym wyglądem oraz walorami użytkowymi. Występuje w dwóch rodzajach - jako kora surowa, mielona oraz kora przekompostowana. Ten materiał organiczny powstaje jako odpad podczas obróbki drewna. Materiał ten posiada doskonałe wartości odżywcze jak i izolujące, a do tego kora sosnowa najdłużej rozkłada się ze wszystkich rodzajów kory ogrodowej.

DOSTAWA

Oferujemy dostawy biomasy autami samowyładowczymi typu hakowiec i ruchoma podłoga.
Hakowcami dostarczamy jednorazowo do 80 metrów przestrzennych towarów oraz do 93 metrów przestrzennych towarów przy transporcie ruchomymi podłogami.
Świadczymy również usługi transportowe pojazdami tego typu na terenie kraju oraz poza jego granicami.